A+ Winchester 1873 cal. 44-40 druhý model TOP stav.

Rifle Winchester 1873 ranný druhý model (SN: 31000-90000)  v nejžádanějším kalibru 44-40. Hlaveň  octagonal dlouhá 24″ má perfektní signaturu, drážky v hlavni jsou ostré, lesklé a hluboké. Odhad je 90/100. Kovové části zbraně mají ostré hrany a jsou bez rzi. Pažba i předpažbí je v perfektním stavu. Originál mířidla. Na zbrani se dochoval z větší části i původní brynýr cca 75%-80%. Mosazný „výtah“ je nepoškozený, nepoškrábaný, neotlučený. Rifle je továrně osazena poutky na řemen. Také má správný prachový kryt s „palečníkem“, který se vyskytuje na prvním a ranném druhém modelu až do výrobního čísla 40 000. Puška je plně funkční, podává, vyhazuje, střílí. Prachová krytka se po natažení páky sama odsune a je bez vůle. Zbraň je po mechanické i vizuální stránce velice pěkná. Hlavy šroubů neožvýkané…  Patenty na hlavni, označení modelu a výrobní číslo, vše je 100% krásně čitelné. SN: 39xxx

Velice atraktivní a v tomto stavu sběratelsky cenná zbraň. Je patrné, že se zbraní bylo minimálně stříleno a manipulováno. Původní, nečištěný stav, zakoupeno před lety v USA.

Zbraň je možné si prohlédnout v Muzeu  Amerických střelných zbraní zde: Muzeum zbraníAmerické zbraně (americkezbrane.cz)

Cena: 165 000Kč V případě zájmu pište na: webmaster@americkezbrane.cz

Pokud se vám zdá cena vysoká, navrhněte smysluplnou cenu vaší.

Zbraň byla vyrobena prokazatelně v roce 1879 a jedná se o zbraň historickou -starožitnou, kategorie D.  Volně prodejná od 18 let.