Colt 1883 brokovnice cal.10 * PRODÁNO!

To nejlepší od Colta ! Velmi vzácná a ceněná Coltova broková hammerless, Model 1883, dvojka v kalibru 10 s těžkým rámem. Hlaveň dlouhá 30″ Obě brokové hlavně, včetně komor jsou zrcadlově čisté. Mechanicky plně funkční. Jednotlivé části zbraně jsou sčíslované. Signatura na hlavni, damašek, patenty a rytiny na baskuli jsou zřetelně viditelné, 100% čitelné a čisté. Botka s logem hříběte je originál z tvrzené pryže a nepoškozená. Pažba originál ořechová kořenice, pěkná kresba dřeva.. Původní povrchová úprava na pažbě je místy setřelá. Pojistka spouště, vyhazovač nábojnic, vše bezchybně funkční. Zbraň se vyráběla v letech 1883 – 1895 a vyrobeno bylo pouze 7366 kusů, z toho jen cca 1900 kusů této specifikace (cal.10, rytiny, damašek, velký rám. atd)

Cena: PRODÁNO 

V této ráži a s tímto rámem obtížně sehnatelná a pro sběratele Coltů v tomto stavu velmi cenná věc za rozumnou cenu. Ke zbrani přidám 4kusy prázdných nových hylzen kalibru 10 Peters Remington na přebíjení.

Zbraň byla vyrobena prokazatelně v roce 1886 a jedná se o zbraň historickou-starožitnou, kategorie D.  Volně prodejná od 18 let.