Remington Keene Carbine

typ opakovací puška Remington Keene
výrobce E.Remington & Sons
ráže 45-70 Gov.
délka 1190mm
hmotnost 1720g
hlaveň 24”  (61,50 cm)
Zásobník trubicový pod hlavní
pažba ořechové dřevo
povrchová úprava brynýr, zachováno 95%
signatura E. REMINGTON & SONS. ILION. N.Y./ PATENT FEB. 24. MARCH 17. 1874 JAN. 18. SEPT. 26. 1876. MAR. 20. JUL. 31. 77.
signatura na hlavni
zdroj Muzeum amerických zbraní
pořizovací cena
výrobní číslo  872
rok výroby 1883

Remington pušku Keene vyráběl v letech 1880 – 1883 s pouze asi 5 000 vyrobenými kusy. Je to jedna z nejméně známých, ale docela zajímavých pušek tohoto typu, puška Amerického námořnictva Remington-Keene. Puška byla vynálezem zbrojního konstruktéra New Jersey Johna W. Keeneho. Keene pracoval na své opakovací pušce od počátku roku 1870 a nakonec obdržel devět samostatných patentů týkajících se designu. Otočný závěr pušky fungoval víceméně obvyklým způsobem. Klika závěru byla odemčena zvednutím páky nahoru a prázdné pouzdro bylo vytaženo a vysunuto vytažením závěru dozadu (podobný systém, jako u komisní pušky 88). Když byl závěr téměř úplně zatažen, „zásobníkový výtah“ (jak to nazýval vynálezce) zvedl čerstvý náboj z trubkového zásobníku do polohy v závěru, aby mohl být komorován, když byl závěr tlačen dopředu. Manipulace se závěrem automaticky nenatáhla bicí kohout (který byl vyroben ve tvaru vnějšího kladiva); místo toho ji snížil do polohy „poloviční kohout“ (která fungovala jako pojistka) a uživatel by pak musel ručně znovu natáhnout pušku. „Kladivo- bicí kohout“ bylo jednou z nejznámějších součástí konstrukce a bylo považováno za bezpečnostní prvek, protože vojáci, kteří nebyli obeznámeni s opakovacími puškami s klikovým závěrem té doby, měli někdy potíže zjistit, zda byla puška natažena. S vnějším natahovacím bicím kohoutem pušky Keene ve tvaru kladiva bylo možné snadno pozorovat její polohu, aby se zjistilo, zda je puška plně natažená a připravená ke střelbě.

Trubkový zásobník pušky byl pod hlavní a byl uzavřen a chráněn přední částí pažby. Umístění zásobníku vyžadovalo, aby čisticí tyč byla odsazena na levou stranu přední části. Stejně jako u většiny ostatních vojenských opakovacích pušek té doby byl Keene vybaven zásobníkem, který mu umožnil fungovat jako jednoranný, přičemž obsah zásobníku byl držen v záloze pro „nouzové“ použití.

Na počátku roku 1880 si americké námořnictvo objednalo 250 pušek Remington-Keene „Navy“. Tato varianta vážila přibližně 9 liber a byla asi 48 „na délku s 291/4“ hlavní zajištěnou dvěma objímkami. Zásobník obsahoval devět nábojů .45-70-405. Zadní hledí bylo sklopné hledí nastavitelné pro elevaci a údajně to bylo stejné hledí, které používal Remington na puškách „rolling block“ během tohoto období. Podobně bajonet používaný s Americkým námořnictvem Remington-Keene byl stejný trojúhelníkový bajonet, který Remington vyrobil pro své vojenské válcovací bloky.

Existují některé odkazy na pušku Remington-Keene Navy jako na „Model z roku 1880“, pravděpodobně kvůli roku, kdy byla pořízena námořnictvem. Toto označení se však neobjevuje v žádných dobových dokumentech týkajících se tohoto tématu a pravděpodobně nebylo „oficiálním“ označením. Pušky Remington-Keene Navy měly na levé straně hlavně vyražené označení „U.S.“ a kotevní označení s „P“ (důkaz) a „W.W.K.“ (William W. Kimball) označení vyražené na pravé straně. Na pažbu nebyly aplikovány žádné kontrolní ani ověřovací značky.