A+ Winchester Hotchkiss Carbine 45-70

Winchester Hotchkiss Carbine druhý model, calibr 45-70. První opakovačka s posuvným závěrem od Winchester. Karabina má v pažbě zásobník na 6 nábojů ráže 45-70 GOV. Na pravé straně zbraně je přepínač, který umožní podávání nábojů z nábojové komory. Nemocí těchto zbraní bylo praskání pažby v krčku, těsně za závěrem. Pažba je v tomto místě dost zeslabená a tuto vadu má takřka 90% těchto zbraní. I u této zbraně je patrná prasklinka, která však není skoro vidět a nemá vliv na celistvost pažby. Zbraň je v parádní kondici, bezchybně podává, přebíjí, přepínač je 100% funkční, drážky v hlavni ostré, vnitřek hlavně lesk, jako blesk – 90/100, kov hladký, signatury všechny 100%. Pažba je kromě pár ťukanců v netknutém stavu.

Velice pěkná a těžko sehnatelná zbraň, navíc v armádním kalibru 45-70. Jedná se o docela vzácnou sběratelskou karabinu, bylo dohromady vyrobeno pouze 16100 kusů karabin a pušek druhého modelu a plno jich bylo nenávratně zničeno.

Výrobní číslo : 15915 = vyrobena v roce 1883. Zbraň je ve sběratelském, původním, originálním stavu.
Zbraň je možné si prohlédnout v Muzeu  Amerických střelných zbraní zde: Pension Libá (pensionliba.cz)

Cena : 89000 Kč  V případě zájmu pište nawebmaster@americkezbrane.cz

Zbraň byla vyrobena prokazatelně v roce 1883 a jedná se o zbraň historickou-starožitnou, kategorie D.  Volně prodejná od 18 let způsobilým osobám.