Colt SAA hlaveň 7 & 1/2″ cal. 44-40 + certifikát PRODÁNO!

Colt SAA v žádaném kalibru 44-40. Revolver je naprosto funkční a samozřejmě střelbyschopný. Podle sériového čísla, které je shodné na všech částech zbraně (rám, tělo a lučík), byl  vyroben v roce 1881, tedy v době vrcholícího Divokého západu. Po natažení bicího kohoutu se válec pevně uzamkne a je bez vůle. Signatury na zbrani (nápis na hlavni, patenty na boku rámu, leptaný nápis FRONTIER SIX SHOOOTER, označení calibru 44 na lučíku, všechny shodná výrobní čísla) jsou kompletní a čitelné. Drážky v hlavni 75%. Střenky z ořechového dřeva jsou ve 100% stavu. Tato zbraň nebyla napadena “ kutilem domácím“ (broušena, leštěna, přečerněna atd..) a je v původním stavu, včetně 140 let staré patiny a v krytých částech má dokonce původní brynýr.
Nadstandardně zachovalá, reprezentativní, plně funkční legendární zbraň. Cenu této investice zvyšuje enormně zachovalý leptaný nápis na levé straně hlavně FRONTIER SIX SHOOOTER Tyto Colty-Frontiéři, jsou v tomto stavu dnes již takřka nesehnatelné a když, tak jsou značně drahé. Díky stejnému kalibru 44-40 WCF  vhodný doplněk do sbírky k Winchester 1873, nebo pušce Colt Lightning. Rodokmen této zbraně dokazuje „Tovární dopis“ od společnosti Colt

Cena : 149 000Kč V případě zájmu pište na webmaster@americkezbrane.cz

Zbraň je prodaná 12.4.2021

Zbraň byla vyrobena prokazatelně v roce 1881 a jedná se o zbraň historickou -starožitnou, kategorie D.  Volně prodejná od 18 let.