A++ Winchester Rifle Model 1886 cal. 45-70

Winchester Model 1886  v  nejžádanějším calibru 45-70 . Hlaveň octagonal 26″ má ostré, lesklé a hluboké drážky (99/100), vhodná k přesné střelbě. Patentovaný a poprvé  použitý závěr Johna M. Browninga s dvěma příčnými klíny, zaručuje bezpečné zamčení náboje v nábojové komoře. Rifle je osazena hledím na velkou vzdálenost se stavítkem, které ve své době bylo za příplatek $1,5.

Zbraň byla odborně a kompletně zrestaurována americkou firmou Turnbull (Turnbull Restoration Company, Inc.) Tato firma jako jedna z mála restauruje zbraně původní starou, originální recepturou a zbraně si u této firmy nechávají restaurovat soukromí sběratelé i muzea. Zbraň odpovídá stavu, jakoby opustila výrobní linku v roce 1888. Ostré hrany, signatury 100%, hlaveň-lesk, jako blesk, pažba má razítka s monogramem původního majitele, dřevo lícuje s kovem. Mechanicky bezvadná. Nic lepšího na sběratelském trhu nenajdete.

Ve své době nejvýkonnější puška v jedinečném stavu je mimořádně zachovalá a má v tomto stavu a kalibru vysokou sběratelskou hodnotu. Puška sloužila k lovu velké zvěře a byla velice oblíbená mezi lovci bizonů a obyvatelů velkých plání…

Zbraň je možné si po dohodě prohlédnout v Muzeu  Amerických střelných zbraní zde: Pension Libá (pensionliba.cz)

Cena : 189 000 Kč V případě zájmu pište na: webmaster@americkezbrane.cz

Zbraň byla vyrobena v roce 1888 a jedná se o zbraň kategorie „D“, volně prodejnou od 18 let, způsobilým osobám.