Remington Single Shot Breech-Loading Carbine II.Typ PRODÁNO

Vzácná karabina Remington Split Breech Typ II. v kalibru 50 RF, hlaveň dlouhá 20″ má zřetelné a ostré drážky. Zbraň má výrobní číslo 14xxx a je značená armádním inspektorem. Značky na pažbě a kovových částech zbraně jsou shodné, takže není pochyb o originalitě a celistvosti zbraně. Kovové části jsou továrně niklované, pažba je z ořechu a původní, někdo jí však v minulosti přelakoval. Mechanicky perfektně funkční. Signatury 100%.

Horní trn je označen REMINGTON’S. ILION. N.Y./PAT. DEC. 23, 1863. MAY 3, & NOV. 16, 1864 a sériové číslo je vyznačeno na přední straně rámu pod pažbou. Botka je označena „US“

Jedná se o vzácnou karabinu, kterých se dochovalo velmi málo. Kus Americké historie za rozumnou cenu.

 „Split Breech Carbines“ byly vyrobeny pro Remington na základě subkontraktu se společností Savage Revolving Arms Company a byly prvními dlouhými zbraněmi Remington, které používaly kovové náboje a posledními smluvními zbraněmi dodanými americké vládě na konci občanské války a některé dokonce až 5 měsíců po skončení občanské války. Proto jsou docela zachovalé. Tyto karabiny typu II byly vyrobeny v letech 1865-1866 a byly po Občanské válce v roce 1870 prodány Francii, kde sloužily ve Francouzsko-Pruské válce.

Zbraň je možné si prohlédnout v Muzeu  Amerických střelných zbraní zde:Muzeum zbraníAmerické zbraně (americkezbrane.cz)

Cena: 57 000 Kč Zbraň je prodaná 17.10.2023

Zbraň je historická, prokazatelně vyrobena v roce 1866, proto ji může nabývat a vlastnit každá svéprávná osoba starší 18 let.