COLT New Line 22 Revolver 1st Model Rytý+Etue

COLT New Line 22 Revolver (1st Model)

Colt New Line je jednočinný kapesní revolver představený firmou Colt’s Patent Fire Arms Manufacturing Company stejně jako model SAA v roce 1873. Colt New Line je jedním z prvních revolverů s jednotným nábojem vyráběný firmou Colt. Standardní povrchovou úpravou bylo niklování. Pokud si zákazník připlatil, mohl mít povrch zdobený rytinami.

Technicky je revolver ve skvělém původním a plně funkčním stavu. Válec s kapacitou 7 nábojů, spoušť v SA režimu v dobré kondici –  aretuje ve všech polohách, mechanika aretace válce funguje také dobře. Jedná se o první model (First Model) komorovaný na střelivo 22 RF Short, rukojeť ve tvaru ptačí hlavy – příplatkové střenky ze slonové kosti.

Gravírování zachováno na cca 85% zbraně. Přes věkem ošoupaná místa niklování prosvítá podkladová mosaz. Na zbrani jsou všechny signatury 100% čitelné a to včetně shodných výrobních čísel. Na horní části 2 ¼” dlouhé kulaté hlavně je značení ve dvou řádcích + COLTS PT. F.A. MFG. Co./HARTFORD CT.U.S.A.+ , nápis je ohraničen dvojicí maltézských křížů, po jednom kříži na každém konci. Hlaveň má relativně ostré drážky, pole jsou neporušená bez důlků a koroze. Revolver je uložen v kazetě.

Tento revolver v původním originálním stavu bude ozdobou každé sbírky revolverů Colt.

Dle výrobního čísla se jedná o první rok výroby 1873.

Do roku 1890 se jedná se o zbraň historickou starožitnou, kategorie D, volně prodejnou od 18 let.

Cena:  50 000 Kč  45 000 Kč

V případě zájmu pište, volejte na telefon: 602 683 931