Colt SAA cal. 45 slonovinové střenky PRODÁNO !

Colt SAA 1 generace v armádním, nejvýkonnějším kalibru 45 Colt.  Revolver je perfektně funkční, kohout drží ve 3 polohách, válec spolehlivě otáčí a je naprosto bez vůle. Signatury všechny 100% čitelné, včetně všech 4 shodných výrobních čísel i na válci a označení kalibru na lučíku. Hlavy šroubů neožvýkané. Kov má 130 let starou patinu, přesto si zachovává hladký a neorezlý povrch. Hlaveň má délku 7 a ½″, drážky v hlavni jsou ostré, zrcadlově čisté, zachovalé min. z 80%. Střenky jsou ze slonové kosti. Revolver nejspíše patřil nějakému farmáři a účastnil se dobytkářských válek… Nejklasičtější, nejznámější a nejoblíbenější zbraň Divokého západu.

Cenná, obtížně sehnatelná starožitnost, sběratelská pecka, stoupající stále na ceně a kus US historie. Protože má revolver nejdelší hlaveň z výroby, je garance, že hlaveň nebyla dobově v minulosti krácena (jak se to děje často u 5″ a 4″ hlavní) Tento revolver byl vyroben v roce 1877 a na svůj věk je parádně zachovalý. Na revolveru není nic vylepšováno, je to původní originální stav.

K revolveru patří i opaskové pouzdro, které je novodobě ušité na míru, přesně dle originálu. Už i v USA je velmi obtížné Colt SAA do roku 1890 výroby sehnat, natož ho do ČR zdárně dopravit.

Cena : Zbraň je prodaná 23.8.2022

Zbraň byla vyrobena prokazatelně v roce 1877 a jedná se o zbraň historickou-starožitnou, kategorie D.  Volně prodejná od 18 let.