Winchester 1886 Rifle cal. 45-70 octagonal hlaveň+certifikát PRODÁNO!

Winchester 1886 Rifle, 26″ dlouhá hlaveň v nejoblíbenější ráži cal.45-70. Puška je mechanicky i vzhledově ve velmi pěkném stavu. Kovové části zbraně jsou bez rzi s patinou, pažba je neobouchaná a lícuje s kovem.. Signatury jsou všechny hluboké a dobře čitelné, včetně označení kalibru na hlavni, patentů pod pákou a výrobního čísla. Drážky a mechanika na výbornou (85/100). Hlavy šroubů nepoškozené od neodborné manipulace. Kov nebyl přebrynýrován a pažba přelakována (jak to v ČR často bývá..) Zbraň je v originálním-původním, sběratelském stavu, ostré hrany na hlavni i závěru!

Ke zbrani je doložen tzv: „call-in“ letter …or as some collectors refer to as a „yellow sheet“ (dopis na zavolanou, nebo též “ žlutý dopis“ z Cody muzea WInchester) Dopis prokazuje, že zbraň má originální-tovární délku hlavně, kalibr a výrobní číslo. Tento dopis-certifikaci si nechávají vystavovat sběratelé v USA například před aukcí, nebo koupí historické zbraně, aby měli jistotu že se jedná o originální zbraň se správnou délkou hlavně atd…

Perfektní těžká kulovnice na lov velké zvěře, která má kouzlo Divokého západu ve velmi pěkném sběratelském, funkčním stavu, doložená certifikací pravosti. Zbraň má 130 let starou patinu a její stav by šel samozřejmě po vyčištění ještě vylepšit. Na závěru a kohoutu jsou ještě patrné stopy původní povrchové úpravy: kalení-mramorování.

Cena : 117000 Kč zbraň je prodána 7.10.2019

Zbraň byla vyrobena prokazatelně v roce 1889 a jedná se o zbraň historickou-starožitnou, kategorie D.  Volně prodejná od 18 let.