Revolver Plant (Merwin & Bray) New York 3 Model

Tento revolver Plant, byl nazýván také jako Armádní revolver i přes to, že o něj armáda nikdy neprojevila zájem. Signatura na horní liště hlavně Merwin & Bray byla jen obchodním označením firmy v New Yorku, která financovala jeho výrobu. Jde o jeden z mnoha revolverů, který obešel patentové právo Whitea.  Proto i munice , kterou vymyslel Plant, byla jiná, než klasický náboj. Munice do tohoto revolveru se podobala nábojnici s okrajovým zápalem, ale její dno bylo duté a prohnuté dovnitř. Třaskavá směs uložená po okraji náboje, byla zasypaná náloží černého prachu. Olověná kule byla vmáčknuta dovnitř, až po okraj nábojnice. Tyto speciální náboje, nazývané též „cup primed“ se vkládaly do válce zepředu.

Plant vyráběl několik modelů tohoto revolveru. První model měl mosazný rám se zaoblenými okraji a byl bez vybíjecí tyčinky nábojnic. Hlaveň byla upevněna v rámu a kloubem se otevíral (podobně jako první model SW cal.22) Druhý model měl pevně uzavřený rám. Bylo vyrobeno 50 kusů s mosazným rámem a 350 kusů se železným ráme. Třetí model měl plochý, mosazný rám, bez zaoblených hran, s vybíjecí tyčinkou na prvé straně rámu. Celkově bylo vyrobeno pouze 7300 kusů těchto revolverů.

Revolver je ve výborném stavu, zachovává si originální povrchovou úpravu cca z 90%. Stříbření je patrné také ve velkém procentu na rámu zbraně. Signatura na hlavni, válci a výrobní čísla, vše 100 % Jedná se o sběratelskou raritu v perfektním stavu a neměla by chybět v žádné sbírce perkusních revolverů, nebo Občanské války.

Cena: 84 500 Kč  V případě zájmu volejte na tel: 777664745

Zbraň byla vyrobena prokazatelně v roce 1863 a jedná se o zbraň kategorie „D“, volně prodejnou od 18 let, způsobilým osobám.