P.W.Porter Revolving Turret Rifles

Jedna z prvních revolverových pušek vůbec.

Vyrobeno v roce 1850, to je ukázka prvního modelu. Bylo vyrobeno přibližně 300 pušek Prvního modelu, sériové číslo 1 až přibližně 300. Označeno „ADRESA P.W. PORTER / NEW-YORK“ a „P.W. PORTER’S / PATENT 1851“ ve dvou řádcích (bohužel na hlavni nejsou viditelné), Puška má odsazená přední a zadní mířidla, aby byla možno zamířit přes válec v normálním zorném poli, který se při nabíjení otáčí směrem dolů .

Výrobní číslo 67 na vnitřní straně rámu a na hlavni. Calibr 38. Hladká rovná pažba z ořechového dřeva s půlměsícovou železnou zadní botkou. Puška je funkční a na celém povrchu je mírná oxidace kovu. Kovové části jsou však čisté a bez větších defektů. Jedna pružina zlomená, ale na funkčnost to nemá vliv. Pružina půjde nahradit. Boční kryt zamyká a nabíjecí páka také. Mechanismus má vůli. Jedná se o vzácnou sběratelskou pušku pro sběratele zbraňových systémů, nebo raritních – nevšedních zbraní-.

Starý příběh o tom, jak byl P.W.Porter zabit, když ukazoval svůj vynález Samuelu Coltovi, se zdá být pravdivý. Stejně jako téměř každá revolverová perkusní zbraň, byla i tato koncipována na několik nábojů současně, úhel a vertikální uložení „bubínku-zásobníku“ je takový, že osoba střílející ze zbraně je ohrožena na životě, pokud dojde k prošlehnutí střelného prachu do všech komor současně… Střílet z této zbraně se nedoporučuje !!!

Cena : 178 000Kč

V případě zájmu volejte na telefon: +420 777664745