Colt SAA hlaveň 7a1/2″ armádní 45 v kazetě. PRODÁNO!

Colt SAA v armádním calibru US 45 Colt. Revolver má přejímací značky US zbrojního inspektora DFC (David F.Clark), tyto zbraně jsou velmi vzácné a potvrzují účast, nebo zájem armády US. Revolver je naprosto funkční a samozřejmě střelbyschopný. Podle sériového čísla, které je shodné na všech částech zbraně (bubínek, rám, tělo a lučík), byl  vyroben v roce 1882, tedy v době vrcholícího Divokého západu. Revolver se může pochlubit nejdelší seriově vyráběnou hlavní, která je uvnitř jako nová. Drážky ostré a zřetelné. Skromný odhad zachovalosti 90/100. Po natažení bicího kohoutu se válec pevně uzamkne a je naprosto bez vůle. Signatury na zbrani (nápis na hlavni, patenty na boku rámu, označení calibru 45 na lučíku, všechny shodná výrobní čísla a značky inspektory DFC) jsou všechny kompletní a čitelné. Střenky jsou ošahané s logem hříběte a jsou nepoškozoné.
Velmi zachovalá, reprezentativní, plně funkční legendární zbraň za dobrou cenu. Součástí prodeje je i dřevěná masivní dubová kazeta na uchování zbraně.
Cena 119 000,-Kč  Zbraň je prodaná 9.3.2018

Zbraň byla vyrobena prokazatelně v roce 1882 a jedná se o zbraň historickou-starožitnou, kategorie D.  Volně prodejná od 18 let způsobilým osobám.